TURISTICKÝ VLÁČIK MATÚŠ ČÁK - OZNAM

Vláčik Matúš ČákCestovný poriadok vlaku Matúš Čák a jeho trasovanie.

OcÚ Zamarovce upriamuje pozornosť občanov na možnosť odviezť sa turistickým vláčikom Matúš Čák, ktorý premáva centrom mesta Trenčín cez lesopark Brezina až k južnému opevneniu hradu a tiež aj k letnému kúpalisku na Ostrove v Zamarovciach.

Kadiaľ ide vláčik?

Turistický vláčik bude premávať na dvoch okruhoch:

• Centrum + Brezina
  • Centrum + Ostrov Zamarovce

Najskôr vás odvezie cez centrum mesta a potom sa vyberie na okruh buď smerom na Brezinu alebo na Ostrov v Zamarovciach.

• Centrum
    Zastávky: Galéria pri Zlatej Fatime → Hviezda → ODA → Vodník → Morový stĺp → Hotel Elizabeth
  • Brezina
    Vlak pokračuje z trasy Centrum na zastávky Železničná stanica → Kukučínova → Brezina → Čerešňový sad (otoč Hrad) a okruh dokončí po tej istej trase späť.
  • Ostrov Zamarovce
    Vlak pokračuje z trasy Centrum na zastávky Železničná stanica → Športová hala → Štadión → Kúpalisko → Ostrov (otoč Ostrov) a okruh dokončí po tej istej trase späť, okrem železničnej stanice.

Jednotlivé zastávky spoznáte vďaka označníkom, na ktorých je uvedený rozpis trás aj CESTOVNÝ PORIADOK KLIK.

Okruhy turistického vláčika Matúš Čák:

Trasovanie vláčika

Zastávky na trase Centrum:

Centrum zastávky

Zastávky na trase Brezina:

Brezina zastávky

Zastávky na trase Ostrov Zamarovce:

Ostrov zastávky

Koľko stojí lístok?

Môžete si vybrať z dvoch typov lístkov (obidva zahŕňajú jazdu centrom mesta):

• jednosmerný – vlak vás odvezie z centra po otoč alebo naopak,
  • okružný – platí na celý okruh. Na otoči môžete vystúpiť a dokončiť svoj okruh neskorším spojom. Takisto je možné vystúpiť a nastúpiť na ktorejkoľvek zastávke po trase vláčika.

Lístky sa dajú kúpiť len priamo u sprievodcu vo vláčiku.

Cenník

Kedy vláčik odchádza zo zastávok?

Vláčik začína svoju jazdu cez centrum mesta zo zastávky Galéria smerom na okruh:

• Brezina (Trenčiansky hrad) – o 9.50, 11.00, 12.10, 13.20, 16.10, 17.20, 18.30.
  • Ostrov Zamarovce – o 9.00, 14.30, 15.20, 19.40, 20.30.

Odchody vláčika z jednotlivých zastávok nájdete priamo na označovníkoch v uliciach mesta. Matúš Čák bude premávať od 29. mája do 30. septembra 2021, v čase od 9.00 do 21.00.

Koľko ľudí odvezie vláčik?

Vlak má 2 vozne a celkovo odvezie 56 návštevníkov. Prajeme vám príjemnú cestu 🙂

Vlak Matúš Čák prevádzkuje Via Laugaricio, s. r. o.
Foto: www.facebook.com/vlakmatuscak

Príloha